Motoristé, blíží se čas přezouvání pneumatik.

Motoristé, blíží se čas přezouvání pneumatik.

Vyzkoušejte novou značku pneumatik Tomket

Proč vůbec přezouvat?
Mezi motoristy se objevují názory, že pneumatiky na zimu a léto jsou vynálezem gumárenského průmyslu k dosažení většího zisku. Argumentem řidičů bývá jejich vlastní praxe ve stylu „jezdím na zimákách přes léto a nic se neděje“.
Ano, vůz se zimními pneumatikami vás stejně jako ten s letními dopraví z bodu A do bodu B. Problém nastává v situacích, kdy potřebujete „plný výkon“ pneumatiky. Často jsou to chvíle, kdy jde o zdraví, nebo dokonce o život. Zimní a letní pneumatiky jsou vyvíjeny pro odlišné přírodní podmínky a nefungují tedy univerzálně.
Zimní pneumatiky se oproti letním vyznačují nižší tuhostí směsi běhounu. Proto jsou pružné i za nízkých teplot a zaručují maximální přilnavost k vozovce i ve vysokých rychlostech. Jak okolní teplota roste, jízdní vlastnosti zimních pneu se zhoršují.
Dezén zimních pneumatik si musí poradit se sněhem nebo ledem, proto je více členitý, má větší počet lamel. A naopak disponuje menším počtem obvodových drážek pro odvod vody, což sebou nese nižší odolnost proti aquaplaningu.
Nižší přilnavost k vozovce zvyšuje při vyšších teplotách brzdnou dráhu v průměru o 20 %.
Spotřeba paliva stoupá při použití zimních pneu v létě až o 10 % a zároveň se zvyšuje opotřebení běhounu.

Pneumatiky TOMKET – kvalita za více než příjemnou cenu
Bezpečí a komfort jízdy jsou jedna věc, napjatý rozpočet věc druhá. Naštěstí na trhu působí řada značek, které nabízejí pneumatiky s dobrými vlastnostmi a v rozumných cenových hladinách.

Novinkou s opravdu výborným poměrem cena versus kvalita jsou pneumatiky TOMKET.

Zdroj: novinky.cz

ZANECHTE KOMENTÁŘ

You must be logged in to post a comment.

© Copyright 2024 Autoservis CARRA Praha, Made LR